Image
Image
Image
Image

Aktualności

Szachowe zabawy z Mistrzami - Kacprem Polokiem i Anną Kantane

Puchar Polski do lat 6, 7 i 8 to impreza wyjątkowa. Z jednej strony z racji wieku zawodników mamy wiele emocji i wyniki są mocno zmienne, ale z drugiej strony to są najlepsi młodzi szachiści w kraju, być może przyszli arcymistrzowie i arcymistrzynie!

W tym roku organizatorzy postanowili skupić się nie tylko na sportowej rywalizacji, ale także na motywacji uczestników, tak aby ten turniej pozostał na długo w ich pamięci i aby zainspirowali się na kolejne miesiące pracy. Na zawody w Szczyrku przyjechali więc utytułowani, doświadczeni zawodnicy, którzy spędzają wiele czasu z dziećmi, grając, bawiąc się i odpowiadając na ich pytania.

zabawy-2.jpg

Gośćmi są mistrzyni międzynarodowa Anna Kantane, medalistka Mistrzostw Świata oraz Europy i ponad 25-krotna medalistka Mistrzostw Polski, a także trenerka szachowa oraz mistrz FIDE Kacper Polok, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski a także trener i streamer szachowy. Podczas imprezy zostało zaplanowane wiele ciekawych gier dla dzieci z udziałem Ani i Kacpra.

Już podczas pierwszych dni młodzi zawodnicy mieli okazję wziąć udział w symultanie, trwającej około 3.5 godziny (!) na około 100 szachownicach (!). To oznacza, że w ciągu tego czasu Ania i Kacper zagrali 100 partii ciągle chodząc w kółko od deski do deski ;) Niesamowite wrażenie zrobił na widzach pokaz gry na ślepo, gdzie Kacper Polok grał dwie partie jednocześnie bez patrzenia na szachownice! Mistrz FIDE, mimo długich partii, nie popełnił ani jednego błędu i pewnie wygrał obydwa pojedynki.

zabawy-3.jpg

Były także zabawy głowa-ręka, gdzie w dwuosobowych drużynach rozgrywane zostały partie szachów, gdzie jedna osoba jest 'głową' i mówi jaką figurą należy się ruszyć a druga osoba będąca 'ręką' decyduje gdzie dana figura zagra. To świetna zabawa, która dała dzieciom wiele radości zwłaszcza, że większość z nich nigdy wcześniej nie grała w ten rodzaj szachów. Artakcje wzbudzały wielkie zainteresowanie, niektórzy nawet potrzebowali zająć specjalne punkty widokowe, żeby śledzić akcję ;)

Oprócz grupowych gier dzieci mają także okazje pograć z Anią i Kacprem partie, pobawić się czy porozmawiać. Na pewno taka forma zabawy z utytułowanymi zawodnikami będzie wspaniałą motywacją dla dzieci, które nie tylko mają okazję zobaczyć tak dobrych graczy, ale tak naprawdę mogą ich poznać. Pewnie za kilka lat to Ania i Kacper będą chcieli brać autografy od naszych małych mistrzów ;)

 

Puchar Polski do lat 6,7 i 8

logo-678.png

UKS Pałac Młodzieży Katowice

ul. Kopernika 14
40-064 Katowice 
NIP: 634-258-39-24


Napisz do nas: szczyrk678@gmail.com

© 2019 UKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Search